Wymiana euro w kantorach online – czy warto?

kurs euro

Euro to stosunkowo nowa waluta, bo w postaci banknotów i monet pojawiła się w obiegu dopiero na początku XXI w.. Jest ona obecnie obowiązującym środkiem płatniczym w przeważającej części państw Unii Europejskiej. Polska na razie nie spełnia kryteriów, umożliwiających wejście do strefy euro, co nie znaczy, że nasi rodacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to biorąc w niej kredyt lub też dokonując zakupów za granicą.

Euro – wspólna waluta upraszcza biznes i podróżepo Europie

Powszechne stosowanie euro w państwach będących członkami Unii Europejskiej zauważalnie ułatwiło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, tak w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Identyczna waluta oznacza przecież mniejszy kłopot z wyliczeniem prawdopodobnego kosztu czy też zysku podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co uprzednio powodu nagłych wahań kursów między walutami niejednokrotnie mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa dodatkowo na wolność przemieszczania się mieszkańców krajów członkowskich, którzy w zasadzie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość gotówki w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Współcześnie wystarczy im po prostu ich aktualna karta płatnicza, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy transakcji.

W kantorze internetowym szybko poznasz aktualną cenę euro

Polska, pomimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w 2004 r., nadal nie sprostała wszystkim kryteriom umożliwiającym wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako obywatele kraju członkowskiego Unii Europejskiej powszechnie już dokonujemy zakupów oraz prowadzimy interesy w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualną cenę euro na stronach kantorów internetowych, a zarazem też w mgnieniu oka wymienić złotówki na euro bez konieczności wizyty w banku. Wymiana euro w kantorach online przez wzgląd na niższe spready jest tańsza i bardziej przystępna, bo można ją zaplanować w dowolnej porze dnia (także w środku nocy!), a kupno waluty odbywa się po kursach uaktualnianych na bieżąco, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w bankach i kantorach tradycyjnych – w oparciu o średni kurs z dnia poprzedniego.