Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Szukasz dobrej oferty profesjonalnego druku 3D? Nie czekaj! Wejdź tutaj.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana głównie do inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, jak również przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda osoba lub firma, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego przy pomocy technologii FDM, DMLS, SLA, SLS, i PolyJet, może zamówić tę usługę zakładając, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno materiały przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do osób bądź przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk bardzo wąskich ścianek, detali, gładkiej powierzchni oraz wyrazistych krawędzi.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość kształtu oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

FDM – druk 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, a także opcja użycia materiałów w ogromnej palecie barw. W trakcie druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej metody druku korzystają firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]