Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

W tym miejscu dowiesz się, kto ma w swojej ofercie wywóz mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z różnorodnych przyczyn. Najczęściej przenosimy je do piwnicy, na strych albo do komórki lokatorskiej, żeby nie zajmowały powierzchni domu. Problem jednak w tym, że po jakimś czasie i te pomieszczenia robią się na tyle ciasne, iż codzienne ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to popycha wielu z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, będących przesłanką do tego, aby uwolnić się od zebranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy również, kiedy nabywamy zapuszczony dom albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania oraz strychu.

Wywóz mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak fragmenty stolarki okiennej, sprzęty elektroniczne, połamane meble czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeżeli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego samochodu. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zwykle co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na przechowanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on też o legalny recykling jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery częstokroć oferują też profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu strychu, piwnicy lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – powtórne wykorzystanie materiału

Stare meble, jeżeli zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być spopielone lub porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na części składowe, a następnie podzieleniu ich podług materiału, z jakiego były wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone i przyczynić się do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części się je wykonuje, opiera się zwykle na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do złożenia kolejnych szaf, stołów bądź regałów.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]