Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

Oferta lokalu na chrzciny w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym istotnym rodzinnym wydarzeniem związanym bezpośrednio z ich nowo narodzonym potomkiem, dlatego też dbają o to, aby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Organizacja chrzcin bywa jednak wyzwaniem, szczególnie jeśli na imprezie ma pojawić się liczna grupa bliskich i przyjaciół. Niżej znajdziesz parę wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Planowanie chrzcin – możesz określić oczekiwany upominek dla swojego dziecka

Niegdyś chrzciny odbywały się zaraz po urodzeniu dziecka, częstokroć nawet w dniu połogu, ze względu na wysoką śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest przeobraził się w ważne wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, w związku z tym jest planowany najczęściej 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to szczegółowe rozważenie istotnych aspektów tej okoliczności, jak wybór matki i ojca chrzestnych, jak również kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament. Ustalając z parafią dzień sakramentu radzimy uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także zamówienie dla nich poczęstunku oraz noclegu, gdy będą podróżować do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach powinno się dodać prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest konieczne do obliczenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam podjąć. Nie krępujmy się także podać do wiadomości, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Goście zwykle stawiają na zabawki, lecz rodzicom większą radość przyniosą praktyczne podarki, jak np. fotelik samochodowy, zestaw ubrań bądź wózek dla dziecka.

Jak wybrać lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny organizowano na ogół w domu rodziny malucha, z tej przyczyny nie każdy uczestnik mszy w kościele bywał zapraszany na uroczystą biesiadę. Współcześnie standardem jest już obiad dla sporej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych młodych rodziców. Przeglądając oferty lokali, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko wynajmują ślicznie udekorowane wnętrza, ale też współpracują z firmą cateringową, która przygotuje menu harmonizujące z charakterem imprezy i która zapewni fachową obsługę uczestników. Jeżeli ceremonia ma się odbyć w ciepły miesiąc, zalecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast zanudzać się przy stoliku mogą harcować pośród zieleni, a rodzina albo fotograf zrobi przepiękne zdjęcia. Istotny jest też taki wybór sali na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, tak samo jak późniejszy powrót gości do wynajętego noclegu czy domu.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]