Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Dowiedz się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice, skieruj się tu.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na etat, zaś ich szefowie nie zawsze potrafią sumiennie zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu z nas – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, zyskamy pewność, że następstwem ewentualnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie nałożenie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Warto także wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie trzeba już często jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym komunikując się przez e-mail.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie jego cennikiem – dziwnie niskie ceny usług w wielu przypadkach oznaczają ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci uzyskali odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]