Przygotowanie Wigilii w firmie – czy warto zamówić catering świąteczny?

Catering świąteczny Kraków - dowiedz się więcej o tej usłudze.

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy najczęściej w rodzinnym gronie, ale imprezy świąteczne odbywają się też w firmach. Nieraz załoga firmy organizuje je na własną rękę, przynosząc osobiście ugotowane potrawy, jednakże w dużych zakładach pracy ten sposób działania często nie jest wydajny. Aby więc ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych śniadań bożonarodzeniowych, tych mniejszych, jak i tych dużych, polecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Zupy, dania rybne, pierogi z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole powinno zostać postawionych jak najwięcej rodzimych świątecznych smakołyków. To zwłaszcza ryby, jak chrupki filet z karpia czy też pstrąga, a także zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo także zupa rybna. Nie powinno zabraknąć też pierogów z grzybami i kapustą, które przeważnie podawane są wespół z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zakąsek na zimno, przykładowo bez sałatki warzywnej czy śledzia po kaszubsku. Trzeba też zadbać o smakowity frykas na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy puszysty sernik, kutię z rodzynkami bądź makowiec.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym do ostatniej chwili!

Planowanie bożonarodzeniowego spotkania w firmie należy zainicjować z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy ustalić dzień wydarzenia oraz dopasować go do planów urlopów zatrudnionych. Umożliwia to dokładne oszacowanie przewidywanej liczby gości uroczystości, a w rezultacie ułatwi zamówienie optymalną ilość porcji. Warto omówić z załogą menu i wespół dobrać te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Ważne jest też to, aby ustalić czy ktokolwiek z pracowników cierpi na alergię, przykładowo na orzechy, które znajdują się w wypiekach, bądź są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają ryb i mięsa. Dla takich osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego przyjmują zlecenia przez większość grudnia, jakkolwiek nie powinno się zabierać się do w ostatniej chwili.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]