atrakcje w małopolsce, piękne miejsca w małopolsce

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem często z trudem można odnaleźć się w gąszczu wiadomości o zbliżających się wydarzeniach sportowych czy kulturalnych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce – odwiedź portal przygotowany specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Podróżnicy organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której błyskawicznie odnajdą motele, hotele i schroniska, galerie i zabytki, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miastach województwa. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Dodatkowo dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. urok parków krajobrazowych i narodowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz trasy rowerowe.

Lista ambasad i proste rozmówki – niezbędne informacje dla cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych południowych miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale również w między innymi w języku włoskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców może być także podstrona Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wizyty w Polsce.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego